O nas

Pierwsze przedszkole leśne na północy Poznania!

Nasza placówka powstaje z myślą o rodzinach, dla których ważne są wartości płynącą z przebywania w bliskim kontakcie z naturą.

Dzieci spędzają na jej łonie nawet do 80% przedszkolnego czasu! Hartują organizm, budują odporność, kształtują kreatywność i pewność siebie, mając dostęp do mnogości sensorycznych doznać, serwowanych przez naturę!

Nasi podopieczni realizują program edukacyjny MEN w naturalnym środowisku, poprzez swobodne działanie w leśnej przestrzeni.

Uczą się poprzez obcowanie z otaczającym ich światem i w ten sposób poznają m.in. prawa:

-fizyki, na przykładzie konstrukcji szałasów, mostków czy śpiewu ptaków,
-biologii, na przykładzie obserwacji zwierząt i “życia” lasu,
-chemii, na przykładzie podpatrywania zmian pór roku i pogody,
-matematyki, na przykładzie obcowania z naturalnymi darami lasu.

Co ważne dla nas, nie zmuszamy dzieci do nauki planując każdą minutę ich aktywności, ale stwarzamy środowisko do aktywacji naturalnego popędu do wiedzy dając swobodę czasu i wybór działania.

Niewielka grupa do 26 dzieci, urozmaicona wiekowo (2,5-6 lat) zapewnia rodzinną atmosferę, uwalnia dzieci od grania ról “starszaka” czy “najmłodszego w rodzeństwie”. Stwarzamy wiele okazji do doskonalenia swoich umiejętności pracy z innymi.
We wszystkim towarzyszą, wspierają i obserwują ich dorośli, dla których ważne jest budowanie bliskich relacji z dziećmi i nauka sztuki mediacji, oparte na zasadach m.in. Porozumienia bez Przemocy (NVC), koncepcji Juul’a czy też metodach krzewionych przez takie lektury jak  “Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” E. Faber.

Zdajemy sobie sprawę, że nasze idee mogą wydawać się bardzo alternatywne i wolnościowe, jednak tak naprawdę są wspomnieniem tego, co stanowiło kwintesencję naszego dzieciństwa i wielu pokoleń przed nami.